Держава, яка не захищає своїх дітей не має майбутнього!

24.10.2019 / 13:27

Щоденно на поштову скриньку нашої юридичної клініки надходять десятки запитань від батьків, що потерпають від несплати аліментів. Пакет законів #ЧужихДітейНебуває значно посилив відповідальність боржників, які недостатньо піклуються про власних дітей. Тож, що змінилося у частині відповідальності за несплату аліментів розбиралися адвокати ЮК.

Обмеження до неплатників аліментів:
▪ заборона виїжджати за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 4 місяці.
▪ штрафні економічні санкції:
✓ понад 1 рік – 20%;
✓ понад 2 роки – 30%;
✓ понад 3 роки – 50%.
▪ конфіскація та продаж активів майна боржника за наявності заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за 3 місяці.
▪ суспільно-корисні роботи.

У разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі 1% суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100% заборгованості.

Cтаттею 183-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання. Відповідальність – накладення адміністративного стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин.
Cтаттею 164 КК України передбачено кримінальну відповідальність за злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні. Під злісним ухиленням слід розуміти будь-які діяння боржника, спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо), які призвели до виникнення заборгованості із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів.