Максим Березкін: Український аграрний сектор укріплює свої позиції на світовому рівні

04.02.2019 / 12:22

Главпост Медіа: 

Аграрний експорт з України до Європейського союзу у 2018 році склав 6,3 млрд доларів, що значно перевищує аналогічні показники у 2017 році, про це у своєму звіті розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

«Варто зауважити, що подібна динаміка зберігається вже кілька років поспіль. Так, у в 2016 році прибуток від експорту продуктів аграрнопромислового комплексу склав трохи більше ніж 4 млрд доларів, а в 2017 році – 5,8 млрд доларів. Найбільшим попитом серед європейців користуються українські зернові культури, насіння олійних культур та безпосередньо олії», — розповів інформаційному агентству «Главпост Медіа» Максим Березкін.

ТОП-5 ключових імпортерів українських аграрних та харчових продуктів в Європейському Союзі очолюють Нідерланди, куди було експортовано продукції майже на 1,2 млрд доларів. Друге місце займає Іспанія з показником у 1,04 млрд доларів, третє місце у Італії з сумою 737,9 млн доларів, а далі йдуть Німеччина (667,4 млн доларів) та Польща (656,7 млн доларів).

«Україна – аграрна держава. Не слід боятись такого формулювання, оскільки потенціал для вирощування сільськогосподарської продукції очевидний і нам варто використовувати свої конкурентні переваги. А такі експортні показники говорять про те, що український аграрний сектор укріплює свої позиції на світовому рівні. Проте, якщо зараз в АПК переважає експорт сільськогосподарської сировини, то в майбутньому її необхідно замінити готовою продукцією, тоді і економіка держави стане здоровішою», — коментує ситуацію бізнесмен-аграрій Максим Березкін.

Як показує практика, Україна може скласти конкуренцію великим європейським агрохолдингам, за умови підтримки фермерів та невеликих сільськогосподарських компаній, які і є основою української економіки.